بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO

مقالات ۱۳۹۲/۱۱/۲۹

پس از طراحی سایت ، نوبت به آن میرسد تا با بهینه سازی ساختار سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل، بازار هدف را به سوی وب سایت خود هدایت کرده و جایگاه مناسبی در بین رقبای تجاری پیدا کنید.

بهینه سازی یا SEO چیست؟
کلمه SEO در حقیقت کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization و به معنی ‘ بهینه سازی برای موتورهای جستجو ‘ می باشد. سئو در دنیای امروز اینترنت و تجارت الکترونیک، یک علم محسوب میگردد و متخصصان سئو افرادی هستند که قادرند تا ساختار وب سایت ها را بنا بر جدیدترین تغییرات موتورهای جستجو بهینه سازی نمایند .

اهمیت SEO چیست؟
در هر روز میلیاردها نفر از جمعیت کره زمین در اینترنت فعالیت دارند و به وب سایت های مختلفی رجوع میکنند. اما این افراد چگونه وب سایت مورد نظرشان را پیدا میکنند؟
پاسخ این است: بیشتر از هشتاد درصد از بازدیدکنندگان وب سایتها، به واسطه جستجوی یک واژه یا عبارت کلیدی در موتورهای جستجویی مانند گوگل، وارد سایت ها میگردند. در واقع مهمترین عامل در جلب بازدیدکننده یک وب سایت، میزان محبوب بودن آن در بین جستجوگرها است .
بنابراین نتیجه میگیریم که برای موفقیت تجارت در دنیای مجازی، بهینه سازی ساختار وب سایت نسبت به سایر موارد مانند تبلیغات مستقیم و غیره دارای اولویت بسیار بیشتری میباشد .

چه کسی کار SEO را انجام میدهد؟
سایت گوگل به عنوان بزرگترین و محبوب ترین موتور جستجوگر در سراسر دنیا، روزانه در حال ارتقاء سیستم و الگوریتم های جستجوی خود میباشد تا بدینوسیله بتواند وب سایت های با ارزشتر و مفیدتر، و نتایج جستجوی صحیح و مرتبط تری را به کاربرانش نمایش دهد .
لذا تمامی این موتورهای جستجو و به ویژه گوگل, معیارهایی را برای اندازه گیری شاخص اهمیت یک وب سایت در نظر میگیرند که این معیارها بسیار متنوع میباشند .
حال یافتن این معیارها و بروز بودن با تغییرات روزانه این سایت های جستجوگر، امری پیچیده و زمانگیر بوده و نیازمند دانش و تجربه فراوانی میباشد .
شما میتوانید این امر را به متخصصان سئو واگذار کنید تا از دانش و تجربه این افراد برای کسب موفقیت در میان رقبای تجاری تان بهره مند گردید .

 • آموزش بازاریابی آنلاین

  آموزش بازاریابی آنلاین : فرهنگ واژگان بازاریابی اینترنتی

  با در ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - 0 نظرات

  در مطلب پیشین، مقدمه بازاریابی اینترنتی را خواندید، در ادامه با لیستی از واژگان استاندارد مورد استفاده در مقوله بازاریابی آنلاین آشنا می شوید: تبلیغ کننده : Advertiser شخص یا سازمانی است که برای افزایش فروش اقدام به انجام تبلیغات می کند. بنر : Banner گونه ای از تبلیغات آنلاین به شکل تصویر گرافیکی می […]

 • آموزش بازاریابی آنلاین

  آموزش بازاریابی آنلاین : مقدمه ای بر بازاریابی اینترنتی

  با در ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - 0 نظرات

  بازاریابی اینترنتی مانند حفر معدن طلاست! ۹۷ درصد از مردم روی ۹۹ درصد خاک تمرکز می کنند و نا امید می شوند اما ۳ درصد مردم بر روی ۱ درصد طلا تمرکز کرده و از آن بهره می برند. بازاریابی موفق به این معناست که با کمترین هزینه بیشترین تعداد افراد را تحت تاثیر قرار […]

 • درج آگهی رایگان املاک

  درج آگهی رایگان برای املاک و مستغلات

  با در ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - 0 نظرات

  املاک و مستغلات دارای دسته بندی های مختلف هستند. املاک مسکونی ، املاک تجاری ، املاک کشاورزی ، املاک صنعتی از جمله دسته بندی های مربوط به بخش املاک هستند. املاک مسکونی شامل آپارتمان ، خانه ویلایی ، ویلا و سوئیت ها هستند که با توجه به نوع ملک شما در زیر گروه خاص خود […]

 • تبلیغات رایگان لوازم

  تبلیغات رایگان برای فروش لوازم دست دوم

  با در ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - 0 نظرات

  یکی از گزینه های کارآمد و کم هزینه برای فروش لوازم دست دوم و اجناسی که دیگر به آنها نیاز ندارید و ترجیح می دهید تا آنها را بفروش برسانید استفاده از سایت های تبلیغات رایگان در اینترنت است. اما نوشتن یک تبلیغ خوب و مناسب یکی از شروط قطعی برای فروش سریع و آسان […]

 • آموزش بازاریابی آنلاین : وبسایت محبوب موتورهای جستجو

  با در ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - 0 نظرات

  در دنیای امروز اطلاعات و بازاریابی ، وبسایت یک کسب و کار، ستون اصلی آن تجارت می باشد. برای هر تجارتی قرار گرفتن وبسایت در رتبه های بالا بسیار با اهمیت و حیاتی است زیرا هرچه رتبه بالاتر باشد احتمال دیده شدن آن توسط مردم بیشتر خواهد بود.