اماکن توریستی و گردشگری ترکیه

مقالات ۱۳۹۲/۰۹/۲۴

کشور ترکیه با داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی متنوع پذهمه ساله پذیرای جهانگردان بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان می باشد. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید خوب است مطالعه ای در مورد اماکن و مناطق گردشگری و تاریخی آن به عمل آورید .
در این راستا مطلب کوتاهی را برایتان تهیه کرده ایم که به معرفی چند جاذبه توریستی این کشور آسیایی-اروپایی می پردازد.

 • ایاصوفیه

ایاصوفیه از بناهای زیبای ساخت بشر در سال ۳۶۰ میلادی میباشد به نام کلیسای حکمت معدس توسط کنستانتین ساخته شده است.این بنا در سال ۴۰۴ میلادی ویران و در سال ۴۰۵ میلادی ساختمانی بسیار با شکوه و زیباتر از قبل توسط “تودوسیوس دوم” بجای آن بنا گذاشته شد.
در طی سالیان طولانی تغییرات زیادی در آن بوجود آمده است که از مهمترین آنها تغییر از کلیسا به مسجد بوده است. نام دیگر ایاصوفیه ” حاجیا صوفیا ” می باشد.


.

 • قونیه

قونیه بزرگترین استانهای کشور تركه یمی باشد و مركز آن شهر قونیه است که در شمال آناطولی در ۳۷ درجه و ۵۲ دقیقه عرض شمالی و ۳۳ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی با ارتفاع ۱۰۲۷ متر از سطح دریا واقع شده است. .
نام شهر در منابع كهن به صورت ایكونیون Iconıon))، كونیوم (Conıum)و استانكونا (Stancona) آمده است. ایكونیون ازكلمه ایكون (Icon) به معنی تصویر و صنم گرفته شده است..
آرامگاه مولانا جلال الدین رومی شاعر و عارف فارسی گوی ایرانی در این شهر از جاذبه های توریستی بسیار مهم آن به شمار می رود.

 • آمفی تئاتر آسپندوس

آمفی تئاتر “Aspendos” در سال ۱۵۵ بعد از میلاد مسیح در زمان حکومت امپراطور رومی، مارکوس اورلیوس ساخته شد.
این تئاتر با ظرفیت ۱۵۰۰ تماشاگر از تئاتر های حفاظت شده عهد باستان است.
یکی از حفاظت شده ترین تئاترهای باستانی عهد باستان است. این آمفی تئاتر در سال ۱۵۵ بعد از میلاد و در عصر حکمرانی امپراتور رومی، مارکوس اورلیوس ساخته شد و ظرفیت تماشگران آن ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر است.
بدلیل استفاده از این تئاتر بعنوان کاروانسرا ، آمفی تئاتر آسپندوس بدون از بین رفتن ویژگی های اصلی خود ،تا به امروز باقی مانده است و از اماکن مورد توجه توریست ها به شمار میرود.

 • سواحل زیبای کشور ترکیه

از جمله نقاط گردشگری پرطرفدار برای گردشگران ساحل دریا در کشور ترکیه است که جاذبه ای طبیعی و بسیار خوش آب و هوا هستند.
از جمله ساحل های معروف آنتالیا “Antalya” می باشد که با در شهر آنتالیا قرار دارد و دارای هتل ها و مناطق گردشگری بسیار متنوعی است.
در زیر تصاویری از سواحل آنتالیا و پاتارا برای شما قرار داده ایم.

 

 

 • کلیپ نکاتی برای افزایش بازدید سایت و وبلاگ

  با در ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - 0 نظرات

  امروزه افراد به دنبال راه هایی جهت افزایش بازدید سایت و یا وبلاگشان هستند.اگر به دنبال روشهایی جهت افزایش بازدید سایت یا وبلاگتان هستید این کلیپ میتواند روش هایی را جهت افزایش بازدید سایت و وبلاگتان را ، به شما آموزش دهد.

 • ماساژ پوست و مزایا ماساژ صورت

  با در ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - 0 نظرات

  امروزه تمامی دانشمندان دنیا براین نکته متفقند که بالا بردن راندمان بدن با تقویت اعضای آن و ایجاد بهترین حالت طبیعی و مطلوب در اعصاب و عضلات آنها است در این میان رمز موفقیت را در بازتوانی و توانبخشی وحرکات منظم و موزون بدنی دانسته اند که شاید بتوان گفت که ماساژ بدن مهمترین و […]