آشنایی با نخستین اصول برندسازی

مقالات ۱۳۹۴/۱۱/۲۸

آموزش برندسازی

بدون در نظر گرفتن وسعت کسب و کار شما، امر برندینگ یا برندسازی از مهم ترین ابعاد هر تجارتی میباشد و بهره گیری از از آن ،مزیتی غیر قابل اغماض است و در بازار رقابتی امروز بسیار ارزشمند محسوب می گردد . اما مفهوم آن چیست و چگونه می تواند یک کسب کار کوچک مانند شما را تحت تاثیر خود قرار دهد؟
به زبان ساده می توان برند را یک تعهد و قول از شما به مشتری دانست و اینکه مشتریان باید از محصولات و خدمات شما چه انتظاری داشته باشند و مزیت های شما نسبت به رقبایتان چیست؟ مشتری باید شما را چگونه درک نماید؟ و اینکه آیا شما در کسب و کارتان نوآور هستید و یا صرفا با تجربه و قابل اعتماد؟ آیا محصول شما با قیمت و کیفیت بالا عرضه میشود و یا با قیمت پایین و ارزش افزوده بالا؟ البته بهتر است بدانید که هر دو مورد ذکر شده را تواما داشته باشید، بلکه جایگاه شما باید با توجه به مشتریان هدف شما تعیین گردد.
اساس برند شما بر پایه لوگو استوار است . وبسایت، نوع بسته بندی و فعالیت های تبلیغاتی ،همگی باید با برند و انتقال دهنده آن هماهنگ باشد.

آموزش برندسازی

استراتژی برند و سرمایه

استراتژی برند مشخص کننده چگونگی، چیستی، موقعیت زمانی و موقعیت مکانی و همچنین مخاطب هدف شماست. ، چگونگی و محل انتشار تبلیغات شما و اینکه کانال های توزیع شما چطور بصورت صوتی و تصویری با مخاطب در ارتباط باشند، همگی جزء استراتژی برند شما قرار میگیرد.
داشتن یک سرمایه برند بسیار قوی محصول فرایند استراتژیک برندینگ می باشد، که افزایش ارزش افزوده محصولات و خدمات شرکت شما را در پی خواهد داشت و بر آن اساس شما قادر به درخواست مبلغ بیشتر در قبال محصولات و خدمات خود از مشتری در مقایسه با محصولات و خدمات مشابه که برند خاصی  ندارند خواهید بود. جهت نمونه مناسب در این مورد، می توان به نوشابه کوکا کولا در مقابل یک نوشابه عادی و بدون برند دیگر اشاره نمود.

تعریف کردن برند شما

تعریف برند در عین اینکه پروسه دشوار، زمان بری است  و نیاز به تخصص دارد، ولیکن همانند سفری اعجاب انگیز برای شناخت کسب و کار در نظر گرفته می شود و در پایین ترین سطح نیازمند پاسخگویی به سوالات زیر است:

۱- هدف شرکت شما چیست؟

۲- مزیت ها و ویژگیهای محصولات و خدمات شما چیست؟

۳- پیش از این مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه در مورد کسب و کار شما چگونه می اندیشند؟

۴- تمایل دارید شرکت شما را با چه  ویژگیها و خصوصیاتی بشناسند؟

تحقیقات خود را انجام دهید. نیازها، عادت ها و علاقه مندیهای مشتریان فعلی و بالقوه خود را بشناسید. تنها بر تصورات و حدسیات خود به عنوان خواسته های مشتریان اتکاء نکنید و در این راه از تجربیات و تخصص مشاورین مجرب استفاده نمایید.

حال که برند خود را تعریف کردید، چگونه آن را به دیگران می شناسانید؟ اینها راهکارهایی هستند برای نیل به این منظور:

۱- یک لوگوی جذاب و فوق العاده طراحی نموده و در همه جا آن را نمایش دهید.

۲- پیام برند خود را مکتوب کنید – نکات اصلی را که قصد دارید از طریق برند خود انتقال دهید، چه مواردی را شامل میشوند، تمام کارکنان و عوامل شما باید نسبت به این نکات آگاهی داشته باشند.

۳- برند خود را در تمامی ابعاد کسب و کار خود گسترش دهید – این مقوله از پاسخگویی به تلفن ها تا نوع پوشش کارکنان شما در جلسات رسمی و غیر رسمی گرفته تا امضاء درج شده در پایان ایمیل های ارسالی از سمت شما را شامل می گردد .

۴- یک الگو و قالب مشخص را برای محتوای بازاریابی خود طراحی نمایید – اس اس برند و لوگو (طرح و رنگ) خود را در تمام محتوای بازاریابی و تبلیغاتی خود مد نظر داشته و به کار ببرید.

۵- یک شعار برای خودتان طراحی کنید – بنسبت به شعار برند و تعهدات خود وفادار باشید و نیز رویه ای ثابت داشته باشید.

۶- به برند خود وفادار باشید – همیشه به تعهدات و قول هایی که به مشتریان خود داده اید پایبند باشید زیرا در غیر اینصورت آن ها را از دست خواهید داد و علاوره بر آین دیگر شانس معرفی شدن توسط آنها به دوستان و شبکه های ارتباطی شان را نخواهید داشت.

 

تهیه شده توسط تیم آگهی۲۴

  • کلیپ نکاتی برای افزایش بازدید سایت و وبلاگ

    با در ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - 0 نظرات

    امروزه افراد به دنبال راه هایی جهت افزایش بازدید سایت و یا وبلاگشان هستند.اگر به دنبال روشهایی جهت افزایش بازدید سایت یا وبلاگتان هستید این کلیپ میتواند روش هایی را جهت افزایش بازدید سایت و وبلاگتان را ، به شما آموزش دهد.

  • ماساژ پوست و مزایا ماساژ صورت

    با در ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - 0 نظرات

    امروزه تمامی دانشمندان دنیا براین نکته متفقند که بالا بردن راندمان بدن با تقویت اعضای آن و ایجاد بهترین حالت طبیعی و مطلوب در اعصاب و عضلات آنها است در این میان رمز موفقیت را در بازتوانی و توانبخشی وحرکات منظم و موزون بدنی دانسته اند که شاید بتوان گفت که ماساژ بدن مهمترین و […]